Drukuj stronę

PAIWG Team

Barbara Kamińska-Szuba
Barbara Kamińska-Szuba
mgr Barbara Kamińska-Szuba
Założycielka i Prezes Zarządu PAIWG od 2010 roku. 
Absolwentka Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie ze specjalizacjami: Administrowanie Firmą i Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Studiowała Prawo Gospodarcze na Uniwersytecie Ekonomicznym w Wiedniu. Absolwentka Studiów Podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku: Personal & Business Coaching. Pracowała dla międzynarodowych firm m. in. z branży bankowej, ubezpieczeń, spożywczej, chemicznej, meblowej, budowlanej oraz doradczej, gdzie zdobyła menedżerskie doświadczenie. Od 2009 roku prowadzi własną działalność gospodarczą i doradza firmom w zakresie sprzedaży eksportowej. Posiada austriacką Akredytację Doradcy Eksportowego (WKO) oraz Certyfikat Mistrza Sprzedaży (RBC), a także austriacki Dyplom Specjalisty do Spraw Kadr i Wynagrodzeń (WIFI). Uczestniczyła w licznych szkoleniach w Polsce i Austrii z zakresu prowadzenia biznesu oraz rozwoju osobistego m. in. na WIFI Wien, Wirtschaftsagentur Wien oraz Rowinska Business Coaching. Ponadto dysponuje kwalifikacjami z zakresu marketingu, PR, reklamy, negocjacji i mediacji, pozyskiwania dotacji z funduszy Unii Europejskiej oraz organizacji udziału firmy na międzynarodowych targach. Komunikuje się w języku polskim, niemieckim i angielskim. Zainteresowania: psychologia, teatr, muzyka oraz podróże. 
 
Markus Schnabel
Markus Schnabel

mgr Markus Schnabel

Senior Consultant.
Po maturze w  liceum o specjalizacji ochrona środowiska i ekonomia pracował przez 5 lat w branży szklarskiej, gdzie nawiązał pierwsze kontakty z Polską. Ukończył studia slawistyczne (kierunek język polski) na Uniwersytecie Wiedeńskim, z czego dwa lata spędził na stypendiach w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiada, dzięki licznym pobytom i praktykom w kraju i za granicą, rozwiniętą kompetencję interkulturową oraz długoletnie doświadczenie jako menedżer eksportu i projektu w austriackich i międzynarodowych spółkach (m.in. w branżach: szklarskiej, odnawialnych źródeł energii, gospodarki wodnej, oświetleniowej, wydawniczej). Komunikuje się w języku niemieckim, polskim i angielskim. Zainteresowania: literatura i kultura (zwłaszcza polska), sport, podróże.   

 

Michał Szuba
Michał Szuba
mgr Michał Szuba
Założyciel i Członek Zarządu PAIWG.
Absolwent Wiedeńskiego Uniwersytetu Ekonomicznego ze specjalizacjami: Międzynarodowe Finanse oraz Management w Europie Środkowej i Wschodniej. W ramach programu JOSZEF studiował na Uniwersytecie Ekonomicznym w Kijowie. Doświadczenie zawodowe zdobył w międzynarodowych firmach z branży farmaceutycznej, medical device, transportowej oraz doradczej. Jako konsultant firmy doradczej z obszaru finansowania, dotacji i internacjonalizacji, uczestniczył w wielu projektach ekspansji austriackich firm na rynki CEE. Ukończył studia uzupełniające „Master Class Central and Eastern Europe” w Centrum Kompetencyjnym ds. Europy Środkowo-Wschodniej i Rynków Wschodzących w Wiedniu. Interesują go zagadnienia związane z dotacjami UE oraz funkcjonowaniem Specjalnych Stref Ekonomicznych. Komunikuje się w języku polskim, niemieckim, angielskim i rosyjskim. Zainteresowania: podróże, fotografia, wędrówki górskie i jazda na rowerze.

 

Heinrich Badura

Prof. Hon. Prof. Mag. Dr. Dr.

Heinrich Badura

Partner i doradca PAIWG.

Profesor Honorowy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach; Urodzony na Górnym Śląsku, filozof polityczny, analityk trendów; Założyciel oraz prezydent byłego europejskiego Think Tanku, Europejskiej Akademii dla badań życia, integracji oraz społeczeństwa obywatelskiego (EALIZ) w Wiedniu; współzałożyciel Międzynarodowego Centrum Postępu Społecznego przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (2015); Międzynarodowy wykładowca w wielu obszarach, doradca oraz networker; Autor, publicysta naukowy, wydawca, coach w zakresie nauk; Wielokrotne wyróżnienia za wybitne osiągnięcia w zakresie etyki socjalnej, etyki, Unii Europejskiej, postępu nauk humanistycznych i socjologicznych, rozwoju ludzkości społeczeństwa europejskiego; Zakresy badawcze oraz robocze: Europa – Integracja – Przyszłość, społeczeństwo informacyjne oraz społeczeństwo wiedzy, nauka & gospodarka & etyka & wartości, kultura & religia, filozofia państwa i prawa, zrównoważony rozwój, prawa podstawowe, globalizacja; Radca w Ministerstwie d.s. Nauki, Badań i Gospodarki w Wiedniu w zakresach Przekaz Nauki oraz Support International; Od roku 2002: właściciel kancelarii doradczej cognosco z siedzibą w Wiedniu (www.cognosco.at), sfery doradcze: zarządzanie & coaching, człowiek, kultura a gospodarka, etyka & wartości, compliance, coaching w naukach, doradztwo życiowe. Zasada wiodąca: CZŁOWIEK-GOSPODARKA-POLITYKA: wszelkie usługi z jednej ręki. Hasło generalne: poznać aby wiedzieć, wiedzieć aby zmieniać, zmieniać aby kształtować, kształtować aby zwyciężać.

Mirosław Matyja
Mirosław Matyja

Prof. Dr. mult. Mirosław Matyja

Partner i doradca PAIWG w Szwajcarii.

Profesor na Polskim Uniwersytecie na Obczyźnie (Polish University Abroad) w Londynie i na Universida de Guadalajara w Meksyku. Urodzony w południowej Polsce, obywatel polski i szwajcarski. Studia ekonomiczne w Krakowie i politologiczne w Bazylei.

Doktor nauk ekonomicznych  na Université de Fribourg, nauk filozoficznych  na Polish University Abroad w Londynie oraz nauk społecznych na Uniwersytecie Marii-Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ekonomista, politolog i historyk, autor licznych książek i artykułów naukowych, publicysta, ekspert w dziedzinie projektów ekonomicznych i records management.  Dziedziny działalności: integracja europejska, lobbying gospodarczy, etyka w dziedzinie ekonomii, elity gospodarcze i polityczne, bankowość w Szwajcarii, system polityczny Szwajcarii, polsko-szwajcarskie stosunki gospodarcze. Pracownik Rady Nadzorczej Rynku Finansowego w Bernie, dyrektor Zakładu Mniejszości Narodowych na Polish University Abroad w Londonie i recenzent książek. Obszary działalności usługowej: doradztwo gospodarcze, analiza rynków, marketing. Znajomość nastepujących języków: niemieckiego, polskiego, angielskiego, francuskiego i  słowackiego. Zainteresowania: wspinaczka wysokogórska, publicystyka, najnowsza historia. 

EUR PLN CHARTS