Drukuj stronę
Aleksandra T. Fux
Aleksandra T. Fux

Mgr Aleksandra T. Fux

Austriacka prawniczka działająca we własnej kancelarii prawnej na terenie Wiednia. Specjalizuje się w doradztwie oraz reprezentowaniu przedsiębiorstw, które chcą rozpocząć własną działalność gospodarczą lub są już aktywne na rynku austriackim. Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Wiedeńskiego, ze specjalizacją w zakresie prawa medycznego. Z zaangażowaniem wspiera międzynarodową współpracę gospodarczą pomiędzy polskimi i austriackimi przedsiębiorstwami z różnych branż i sektorów gospodarczych. Od 2010 roku działa jako samodzielny prawnik w ramach własnej kancelarii adwokackiej. Języki: polski, niemiecki, angielski i włoski. Zainteresowania: opera, podróże i czytanie.

Michał Szuba
Michał Szuba

Mgr Michał Szuba

Absolwent Wiedeńskiego Uniwersytetu Ekonomicznego ze specjalizacjami: Międzynarodowe Finanse oraz Management w Europie Środkowej i Wschodniej. W ramach programu JOSZEF studiował także na Uniwersytecie Ekonomicznym w Kijowie. Ukończył studia uzupełniające „Master Class Central and Eastern Europe” w Centrum Kompetencyjnym ds. Europy Środkowo-Wschodniej i Rynków Wschodzących w Wiedniu. Odbył szereg szkoleń z zakresu zarządzania i finansów. Do swoich zainteresowań zalicza sprawy polityczne i ekonomiczne związane z regionem CEE, zagadnienia związane z transakcjami przejęć przedsiębiorstw, z dotacjami UE oraz funkcjonowaniem Specjalnych Stref Ekonomicznych. Doświadczenie zawodowe zdobył w międzynarodowych firmach z branży farmaceutycznej, medical device, transportowej, doradczej oraz produkcji opakowań. Jako konsultant firmy doradczej z obszaru finansowania, dotacji, M&A oraz internacjonalizacji, uczestniczył w wielu projektach ekspansji austriackich firm na rynki CEE. Komunikuje się w języku polskim, niemieckim, angielskim i rosyjskim. Zainteresowania: podróże, dobra książka i bieganie.

Markus Schnabel
Markus Schnabel

Mgr Markus Schnabel

Po maturze w  liceum o specjalizacji ochrona środowiska i ekonomia pracował przez 5 lat w branży szklarskiej, gdzie nawiązał pierwsze kontakty z Polską. Ukończył studia slawistyczne (kierunek język polski) na Uniwersytecie Wiedeńskim, z czego dwa lata spędził na stypendiach w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiada, dzięki licznym pobytom i praktykom w kraju i za granicą, rozwiniętą kompetencję interkulturową oraz długoletnie doświadczenie jako menedżer eksportu i projektu w austriackich i międzynarodowych spółkach (m.in. w branżach: szklarskiej, odnawialnych źródeł energii, gospodarki wodnej, oświetleniowej, wydawniczej). Komunikuje się w języku niemieckim, polskim i angielskim. Zainteresowania: literatura i kultura (zwłaszcza polska), sport, podróże.   

 

EUR PLN CHARTS