Drukuj stronę

Witamy na witrynie PAIWG!

PAIWG (Polsko-Austriacka Inicjatywa Współpracy Gospodarczej) jest organizacją, zrzeszającą firmy z różnych branż, zainteresowane polsko-austriacką współpracą gospodarczą, a także specjalistów z dziedziny handlu zagranicznego, ekonomii, marketingu i prawa.

 

PAIWG inicjuje i wspiera rozwój stosunków handlowych pomiędzy polskimi i austriackimi podmiotami gospodarczymi. Celem głównym organizacji jest stworzenie wspólnej platformy dla ekspansywnych działań polskich i austriackich firm, która pozwoli na efektywne wykorzystanie potencjału rynkowego obydwu krajów. Nasze projekty internacjonalizacji realizowane dla polskich przedsiębiorstw obejmują także pozostałe kraje niemieckojęzyczne (Niemcy, Szwajcarię i Luksemburg).

 

PAIWG jest kompetentnym partnerem skoncentrowanym wokół wszystkich aspektów związanych z projektami internacjonalizacji przedsiębiorstw, począwszy od analiz rynkowych, poprzez kojarzenie partnerów handlowych w eksporcie, a skończywszy na wsparciu przy bezpośrednich inwestycjach zagranicznych oraz wykorzystaniu możliwości dotacyjnych dla przedsiębiorstw – zarówno w Austrii, jak i w Polsce.

Zapraszamy Państwa do współpracy.
Zarząd PAIWG

Aktualności

 • SUPERSNOW: Kiedy po raz pierwszy usłyszał Pan o firmie Supersnow z Polski? Jaka była Pana pierwsza myśl?
  Erwin Petz: Supersnow było naszym partnerem podczas realizacji jednego z naszych szalonych pomysłów – podczas wiedeńskiego festynu Wiener Wiese, który odbywał się we wrześniu, zorganizowaliśmy prawdziwy turniej narciarski. Wydarzenie było bardzo spektakularne i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mediów. W podsumowaniu szefowa festynu zaznaczyła, że był to największy spektakl w historii Wiener Wiese. A zrobiliśmy go we współpracy właśnie z firmą Supersnow.
  Więcej
 • Łączna wartość kontraktu: 478,8 mln PLN brutto
  Inwestycja w formule: „projektuj i buduj”
  Termin realizacji: 32 miesiące

  30.07.2018 r. konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o. (partner, 50%) oraz Budimex SA (lider, 50%) podpisało z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad umowę na zaprojektowanie i budowę 16 km autostrady A1Tuszyn – granica woj. łódzkiego/śląskiego na odcinku A: węzeł Tuszyn (bez węzła) – węzeł Bełchatów (z węzłem). Zadanie zostanie zrealizowane w ciągu 32 miesięcy od dnia podpisania umowy z wyłączeniem z czasu prowadzenia prac budowlanych okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca. Nowy odcinek będzie przebiegał w istniejącym śladzie A1 Tuszyn – Piotrków Trybunalski. Inwestycja powstanie w systemie „projektuj i buduj”.

  Więcej
 • 4F wskoczyło na miejsce Audi

  Marka 4F została sponsorem głównym jednego z najważniejszych wydarzeń wśród sportów zimowych – Turnieju Czterech Skoczni. Kontrakt został podpisany na cztery lata z firmą Infront, która jest partnerem Niemieckiej i Austriackiej Federacji Narciarskiej (DSV i ÖSV). Zintegrowany z oficjalnym znakiem wydarzenia, logotyp marki 4F, będzie eksponowany podczas wszystkich konkursów Turnieju Czterech Skoczni.

  Więcej
 • Ponad 40 mln zł będzie kosztować budowa Zakład Radioterapii w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu. Ma być gotowy za półtora roku. 17 kwietnia 2018 podpisano stosowną umowę. Wykonawcą jest austriacka firma VAMED. Będzie to trzeci po Brzozowie i Rzeszowie ośrodek oferujący kompleksowe leczenie chorób nowotworowych.

  Więcej
 • 9 marca br. w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli austriackiego klastra motoryzacyjnego ACstyria oraz Polskiej Grupy Motoryzacyjnej. Głównym punktem programu była merytoryczna dyskusja między przedsiębiorcami na temat współpracy w obszarze elektromobilności. Spotkanie odbyło się w gmachu Senatu RP na zaproszenie Wicemarszałek Senatu RP – Senator Marii Koc. Uczestnicy zostali też przyjęci przez kierownictwo Ministerstwa Energii oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

  Więcej
 • Austriacka firma Rosenbauer wygrała przetarg Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”.

  Więcej
 • 17 listopada br. Krajowy Punkt Kontaktowy Europejskiej Sieci Migracyjnej w Polsce zorganizował trzynastą konferencję Krajowej Sieci Migracyjnej pt.: „Potencjalne kierunki napływu imigrantów – Azja Centralna”. Głównym celem konferencji była próba oceny skutków i uwarunkowań potencjalnego nowego napływu imigrantów do Polski z krajów regionu Azji Centralnej. Konferencja odbyła się w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, gdzie Prezes PAIWG, Barbara Kamińska-Szuba przedstawiła problematykę i założenia austriackiej polityki emigracyjnej. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją PAIWG przygotowaną na konferencję.

  Więcej
EUR PLN CHARTS